Teslimat ve İade Şartları

Teslimat Şartları
  • Teslimat şekli: Elektronik ortamda online teslimat aracılığı
  • Bakbi tarafından satışa sunulan hizmetler elektronik ortamda gerçekleştirilmekte olup, sözleşme konusu hizmet ödeme ile birlikte tüketicinin kullanımına açılmaktadır. Bakbi, satın alma işlemi gerçekleştikten sonra, hizmet satıcısı freelancer'a mail ile bilidiride bulunmakla yükümlüdür. Satın alınan hizmet ile birlikte tüketiciden herhangi bir kargo ücreti alınmaz.
İade Ve İptal Şartları
  • Sözleşme konusu hizmetin mücbir sebeplerle Bakbi tarafından ifa edilememesi veya Tüketici Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilmesi durumlarında, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıdaki gibidir:

a) Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü Bakbi bankaya hizmet bedelinin tamamını iyzico üzerinden tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Tüketicinin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Tüketicinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve Tüketici iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kredi kartı ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Bakbi, İyzico ile yapmış olduğu sözleşme gereği Tüketiciye nakit para ile ödeme yapamaz. Bakbi, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Bakbi ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Tüketiciye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade Bakbi’nin İyzico aracılığıyla Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü İade, Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır. Bakbi tüketiciye hizmet bedelinin tamamını İyzico aracılığıyla tek seferde geri öder. Bakbi tarafından hiçbir surette alıcıya veya Freelancer’a elden nakit olarak para iadesi yapılmaz.

Tüketici, tüm bu ödeme iade prosedürünü okuduğunu ve kabul ettiğini beyan eder.